ویژگی مقالات کنفرانسی داخلی و خارجی

مقالات کنفرانسی در اکثر اوقات زمانی نوشته می شوند که یک ایده ای به ذهن استاد، دانشجو و محقق رسیده باشد اما هنوز جزییات مقاله همایشی و کنفرانسی به اصطلاح پخته نشده و با سایر پژوهش مقایسه ای صورت نگرفته است و بصورت یک مدل ارائه می شود.

برخی از ویژگی های مقاله کنفرانس و مقاله همایش های داخلی و خارجی عبارتند از:

1- سرعت پذیرش مقالات کنفرانس ها و همایش های داخلی و خارجی نسبت به مقالات ژورنالی بالاتر است
2-مقالات کنفرانسی و همایشی که به صورت شفاهی پذیرفته شده اند این قابلیت برای دانشجویان و استاتید فراهم است که بتوانند در مورد مقاله خود در زمان ارائه با سایر محققین در آن حوزه بحث و تبادل نظر داشته باشند.
3- کنفرانس هایی که به صورت سالیان متمادی در داخل و خارج ایران برگزار می شوند، از ارزش علمی بیشتری برخوردار هستند
4- امکان مطرح شدن کنفرانس های جدید و نوپا و پذیرش تعداد مقالات بیشتر و داوری آسان تر نسبت به مقالات ژورنالی
5- کنفرانس های داخلی و همایش های بین المللی خارجی دارای موعد ارسال مقاله Deadline هستند.
6- همایش های داخلی و خارجی معمولا برای پذیرش اکسپت و چاپ و گواهی کنفرانس مقاله هزینه دریافت می کنند و در برخی از موارد برای شرکت و ثبت نام در کنفرانس نیز باید هزینه جداگانه پرداخت شود
7- معمولا برای دانشجویانی که زودتر از موعد Early Bird registration در کنفرانس و همایش ثبت نام می کنند، هزینه کمتری دریافت می شود
8-برخی از کنفرانس ها برای مقاله دوم به بعد هزینه ای دریافت نمی کنند و یا هزینه کمتری دریافت می کنند.
9- تعداد صفحات مقاله ارسال شده به کنفرانس ها و همایش های داخلی و خارجی محدودیت دارد و به ازای صفحات اضافی هزینه بیشتری دریافت می شود
10- هر کنفرانس و همایشی دارای قالب و تمپلیت Template مخصوص به خود است و مقالات سابمیت شده به کنفرانس باید از آن الگو پیروی کنند.
11. همچنین پس از پذیرش شفاهی مقاله در کنفرانس و همایش، محقق باید برای روز ارائه فایل پاورپوینت را برای آن آماده نماید. در صورت تمایل می توانید از خدمات aminarticle برای آماده سازی و تهیه پاورپوینت بهره بگیرید
12. پذیرش و چاپ مقالات همایشی و کنفرانسی به صورت شفاهی و پوستری است. به صفحه نحوه طراحی پوستر برای کنفرانس ها و همایش ها مراجعه نمایید.

نکات مهم برای همایش ها و کنفرانس های داخلی و خارجی (همایش های ملی و بین المللی)

مقالاتی که در همایش و کنفرانس پذیرش و به صورت شفاهی و پوستری پذیرفته می شود پس از ثبت نام در کنفرانس و پرداخت هزینه در مجموعه مقالات کنفرانس به صورت proceeding به چاپ می رسند. برخی از کنفرانس ها مقالات را به صورت CD و برخی به صورت کتابچه و برخی دیگر در وبسایت های انتشارات معتبری به چاپ می رسانند.
سایت‌های مختلفی برای معرفی کنفرانس ها بر اساس تاریخ برگزاری، رشته وجود دارد برخی از این وبسایت ها عبارتند از:
www.allconferences.com
www.conferencealrets.com
https://www.civilica.com/Calendar.html
http://mcl.isc.gov.ir/confirmedConferences.aspx
معمولا کنفرانس های معتبر در کنار برگزاری کنفرانس و ارائه های شفاهی و پوستری مقالات، کارگاه ها Workshop های متنوعی مرتبط با کنفرانس و همایش برگزار می کنند. شرکت در این کارگاه ها نیاز به پرداخت هزینه ثبت نام کارگاه می باشد.

لینک‌های مفید و مرتبط دیگر را مطالعه کنید.
استخراج مقاله از پایان نامه
فرمت بندی مقاله در کمترین زمان
پذیرش مقاله در همایش های علمی معتبر

ثبت سفارش آنلاین در موسسه امین آرتیکل

فروم پرسش و پاسخ مقالات و مجلات