اخذ مجوز چاپ کتاب

مراحل دریافت مجوز قبل از چاپ کتاب، مجوز چاپ کتاب، هزینه اخذ مجوز نشر کتاب، مراحل اخذ مجوز و چاپ کتاب، دریافت مجوز چاپ کتاب، مراحل چاپ کتاب و روند قانونی چاپ کتاب، چگونگی اخذ مجوز چاپ و نشر، هزینه اخذ مجوز چاپ کتاب، سامانه مجوز نشر، نحوه گرفتن شابک برای کتاب، دریافت مجوز انتشارات تهران، مجوز نشر کتاب الکترونیکی، فرم مجوز قبل از چاپ کتاب، مدت زمان مجوز کتاب، مدت زمان صدور مجوز چاپ کتاب

ناشر کتاب جهت اخذ مجوز چاپ کتاب از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می بایست مراحل زیر را به انجام برساند (مراحل دریافت مجوز قبل از چاپ کتاب و مراحل اخذ مجوز و چاپ کتاب، مراحل دریافت مجوز چاپ کتاب، مجوز چاپ کتاب). مراحل دریافت مجوز قبل از چاپ کتاب عبارتند از:

نحوه گرفتن شابک برای کتاب (اخذ شابک ISBN و دریافت فیپا اختصاصی برای کتاب)

در این بخش طریقه دریافت شابک، مدارک مورد نیاز برای شابک، استعلام شابک، جستجوی کتاب با شماره شابک را فرا خواهید گرفت. انتشارات باید در اولین گام شابک کتاب (شابم برای کتب موسیقی) را از آدرس http://www.isbn.ir/ اخذ نموده و آنرا را روی پرینت درج کرده و اثر مورد نظر را برای کتابخانه ملی ثابمیت نماید. کتابخانه ملی (http://www.nlai.ir/) فهرست نویسی پیش از انتشار(فیپا) اختصاصی را برای اثر در نظر خواهدگرفت و برای انتشارات ارسال خواهد کرد.

اخذ مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

برای دریافت مجوز از وزارت ارشاد تهیه موارد زیر توسط انتشارات الزامی است. لوح فشرده (CD) با فرمت PDFکتاب، پرینت نسخه نهایی آماده چاپ کتاب (صحافی شده) به انضمام صفحه عنوان و شناسنامه و فیپا، کپی کارت ملی برای مولفین کتاب. وزارت ارشاد پس از حدود یک الی دو هفته، مجوز کتاب را برای انتشارات صادر می کند (سامانه مجوز نشر) و موسسه امین آرتیکل این مجوز را در اختیار نویسندگان کتاب قرار می دهد و به اطلاع نویسندگان خواهد رساند. در موارد اندکی بیشتر برای کتب مذهبی، وزارت ارشاد اصلاحاتی را در نظر می گیرد و پس از اصلاح و یا حذف آنها، مجوز کتاب توسط وزارت ارشاد صاد خواهد شد. هزینه اخذ مجوز چاپ کتاب جزو کل هزینه چاپ کتاب می باشد و هزینه اضافی برای هزینه اخذ مجوز چاپ کتاب دریافت نمی شود.

چاپ کتاب پس از دریافت اخذ مجوزهای لازم

پس از دریافت اخذ مجوز از وزارت ارشاد، ناشر مجاز به چاپ کتاب خواهد بود (چگونگی اخذ مجوز چاپ و نشر). پس از دریافت مجوز از وزارت ارشاد، ناشر حق هیچ گونه دخل و تصرفی در محتویات کتاب ندارد. به همین دلیل به نویسندگان و سفارش دهندگان چاپ کتاب اکیدا توصیه می شود قبل از ارسال کتاب به وزارت ارشاد جهت اخذ مجوز، فایل نهایی را بدقت بخوانند چرا که حتی اضافه کردن نام همکار نویسنده پس از اخذ مجوز امکان پذیر نخواهد بود.

اعلام وصول چاپ کتاب از وزارت ارشاد

ناشر پس از چاپ کتاب، تعدادی از نسخه های چاپ شده را باید به دفتر توسعه کتاب و کتاب خوانی وزارت ارشاد ارسال نماید و تایید نهایی را اعلام وصول نماید (مراحل چاپ کتاب و روند قانونی چاپ کتاب در بالا به تفصیل آمده است و در صورت داشتن هر گونه سوالی سفارش خود را ثبت نمایید یا در ساعت اداری با واحد اخذ مجوز چاپ کتاب با موسسه تماس بگیرید).

مدت زمان مجوز کتاب، مدت زمان صدور مجوز چاپ کتاب

مدت زمان اخذ مجوز چاپ کتاب برای کتاب های علمی بسیار کوتاه است اما چاپ کتاب های رمان، شعر و … کمی زمانبر است و حتی ممکن است بین 3 الی 4 ماه طول بکشد.

اگر تمایل به استفاده از خدمات تخصصی گروه پژوهشی امین آرتیکل  برای چاپ کتاب با اخذ مجوز از وزارت ارشاد دارید، کافی است سفارش خود را ثبت نمایید یا با شماره موسسه در ساعات اداری تماس بگیرید و یا با ایمیل amin.article@gmail.com در ارتباط باشید

ثبت سفارش آنلاین در موسسه امین آرتیکل