آیا می توان مقاله همایشی را به مجله ارسال کرد؟

زمانی که یک دانشجو یا استاد مقاله خود را به یک همایش ملی، همایش بین المللی و یا کنفرانس بین المللی ارسال کرده و پذیرش گرفته و آنرا در کنفرانس ارائه کرده باشد و سپس قصد داشته باشد مقاله همایشی را به یک مجله علمی و پژوهشی و یا یک مجله ISI و یا ژورنال Scopus، ژورنال نمایه پابمد pubmed و Medline ارسال (سابمیت) نماید، سوالی که ممکن است به ذهن این دانشجو خطور کند این است که آیا می توان همان مقاله چاپ شده در همایش و یا کنفرانس را جهت اکسپت و پذیرش به ژورنال معتبر ارسال نمود. با وبسایت پذیرش و اکسپت مقاله همایش و کنفرانس امین آرتیکل همراه هستید.

آیا مقاله ای که در کنفرانس پذیرفته و چاپ شده است را به یک ژورنال ارسال کرد و پذیرش گرفت؟

عموما مقاله کامل Full Paper به یک همایش و کنفرانس ملی و بین المللی ارسال نمی شود. معمولا هدف از ارسال مقاله به یک همایش این است که افراد و محققان درباره موضوع مقاله نظر داده و محقق در جلسه ارائه شفاهی از داوران و شرکت کنندگان در کنفرانس بازخورد دریافت می کند. بنابراین محقق تلاش می کند پس از کنفرانس، کامنت هایی که در همایش دریافت کرده است را روی مقاله اعمال کرده و مقاله خود را کامل نماید و شانس پذیرش مقاله کامل خود را در ژورنال ISI بالا ببرد چرا که کیفیت مقاله بالا رفته است. توصیه مهم این است که حتما عنوان مقاله ارسالی به ژورنال را تغییر دهید. (بیشتر بخوانید:
نحوه طراحی پوستر برای مقاله جهت ارایه در همایش

آیا مقاله چاپ شده در همایش را می توان جهت اکسپت و چاپ به مجلات علمی پژوهشی و مجلات ISI ارسال کرد؟

انتظار اکثر مجلات و ژورنال ها این است که حداقل 30 درصد از محتوای مقاله ژورنالی کپی از مقاله همایش، مقاله کنفرانسی و یا حتی مقاله مولف که قبلا در مجله دیگری چاپ شده است، نباشد. بنابراین، محققین می توانند مقاله ای را که در همایش چاپ کرده اند با تغییراتی در عنوان، چکیده، یافته ها و نتیجه گیری در ژورنال های اسکوپوس Scopus، ISI، پابمد Pubmed، Medline اکسپت گرفته و به چاپ برسانند.

اگر مقاله شما در مجله ای تحت داوری است سعی کنید با تغییر دادن حداقل 30 درصد محتوی مقاله ای که در مجله تحت داوری است، و خلاصه نمودن مقاله و همچنین اجازه از سردبیر مجله (توصیه برای مجلات وابسته به انتشارات Elsevier، Springer، Wiley، Taylor and Francis، Emerlad)، مقاله را برای همایش ارسال نمایید. نکته مهم این است که این تغییرات بیشتر باید در بخش یافته ها و بحث و نتیجه گیری و روش انجام کار صورت بگیرد بطوری که مقاله همایشی و مقاله کنفرانسی با مقاله ژورنالی تفاوت چشمگیری داشته باشد.

لینک‌های مفید و مرتبط دیگر را مطالعه کنید.
پذیرش و چاپ مقاله ISI
پذیرش مقاله همایشی معتبر بین المللی
فرمت بندی مقاله در کمترین زمان
چگونه از اعتبار یک همایش بین المللی اطمینان حاصل کنیم؟

ثبت سفارش آنلاین در موسسه امین آرتیکل

فروم پرسش و پاسخ مقالات و مجلات