آموزش نرم افزار رفرنس نویسی مندلی Mendeley

در این بخش تلاش می شود تا به سوالات زیر در ارتباط با نرم افزار مندلی Mendeley پاسخ داده شود. آموزش نرم افزار مندلی Mendeley ، آموزش نرم افزار رفرنس نویسی mendeley، آموزش ویدئویی نرم افزار مدیریت رفرنس مندلی، معرفی نرم افزار mendeley، استفاده از مندلی در ورد Word، رفرنس دهی با مندلی، دانلود نرم افزار مندلی برای ویندوز، دانلود نرم افزار مندلی برای اندروید.

نرم افزار مندلی Mendeley یک نرم افزار مدیریت رفرنس ها در مقاله ها، پایان نامه ها، گزارشات علمی است که به پژوهشگران، دانشجویان و اساتید در سازماندهی پژوهش هایشان و همچنین تشریک مساعی با سایر محققین آنلاین در شبکه علمی و نیز یافتن تحقیقات به روز و برخط علمی کمک شایانی می نماید. نرم افزار مندلی Mendeley دارای امکانات و مزیت های بیشماری است که به برخی از آن ها در ادامه خواهیم پرداخت.

رفرنس دهی یا مرجع دهی یا رفرنس نویسی

مندلی یک نرم افزار پیشرفته برای مدیریت مراجع References برای مقاله ها و پایان نامه به شمار می رود که توانایی یکپارچه شدن با نرم افزارهای Office را دارا است و با استفاده از آن می توان رفرنس دهی کرد. برای رسیدن به این هدف کافی است محققین Plugin و افزونه نرم افزار Office مورد نظر مانند Word را از طریق منوی Tools ابزارهای نرم افزار مندلی Mendeley نصب کنید تا امکان مرجع دهی و رفرنس دهی در Word برای شما فراهم شود. یکی از ویژگی های منحصر به فرد نرم افزار Mendeley امکان استفاده از از سبک های مختلف مرجع دهی و رفرنس نویسی مانند APA، هاروارد Harvard، IEEE، شیکاگو Chicago، Vancouver ونکوور است.

مطالعه فایل های PDF و یادداشت نویسی در آن ها

نرم افزار Mendeley این قابلیت را دارد که محقق بتواند فایل های PDF هر یک از مقالات را در آن پیوست نمایید و بنابراین آنرا با استفاده از نرم افزار مندلی باز کرده و یادداشت های خود را روی فایل PDF قرار دهید.

افزودن فایل های PDF و سازماندهی آن ها

شما می توانید فایل های PDF را از اینترنت، حافظه کامپیوتر و یا سایر نرم افزار های مدیریت مراجع نظیر اندنوت وارد نرم افزار مندلی کنید. مندلی این قابلیت را دارد که فایل های شما را بازبینی نموده و اطلاعات کتابخانه ای مقالات شما، نظیر عنوان مقاله، نام نویسندگان، نام مجله، سال انتشار و … را به صورت اتوماتیک از آن استخراج نماید. همچنین به شما این قابلیت را می دهد که بتوانید واژه های کلیدی خود را در متن کلیه مقالات جستجو نمایید.

به اشتراک گذاری مقالات و یادداشت ها

پس از نصب نرم افزار Mendeley، محقق می تواند یک اکانت کاربری برای خود داشته باشد و سپس از طریق آن می تواند مقاله و یادداشت های خود را بین اساتید همکلاسی ها و همکاران مقاله و تحقیق حتی بصورت مخفی برای انجام طرح های پژوهشی و طرح های تحقیقاتی به اشتراک بگذارد.

جستجوی مقالات در مندلی و گروه های عمومی

نرم افزار Mendeley مندلی این قابلیت را دارد تا محقق سایر گروه های علمی را در سراسر جهان را جستجو کرده و از اطلاعات این گروه ها بهره ببرد و حتی همکاران علمی جدید مرتبط با زمینه های تحقیقاتی خود را پیدا کند. همچنین نرم افزار Mendeley مندلی امکان جستجو در متن میلیون ها مقاله علمی را برای محقق فراهم می آورد.

آموزش نرم افزار رفرنس نویسی مندلی Mendeley
اتصال مندلی با مرورگر

یکی دیگر از قابلیت های بسیار کاربردی در نرم افزار مندلی Mendeley این است که محقق می تواند با نصب پلاگین و افزونه مرورگر مربوطه می توانید به اطلاعات پایگاه های علمی مانند اسکوپوس Scopus، ساینس دایرکت Sciencedurect، الزویر Elsevier،اشپرینگر Springer، امرالد Emereld، دسترسی سریع داشته باشد و آنها را برای استفاده دفعات بعدی ذخیره نماید.
برای نصب این افزونه در مرورگر خود باید از لینک زیر استفاده کنید:
https://www.mendeley.com/import/

دانلود رایگان نرم افزار مندلی Mendeley
دانلود آموزش مندلی Mendeley
دانلود نرم افزار مندلی برای اندروید

اگر تمایل به استفاده از خدمات تخصصی گروه پژوهشی امین آرتیکل برای ترجمه و پذیرش مقالات ISI و برگزاری کارگاه های تخصصی مقاله نویسی ISI توسط اساتید به نام و مشهور و دارای H-index های بالا 15 باشید، کافی است سفارش خود را ثبت نمایید یا با شماره موسسه در ساعات اداری تماس بگیرید و یا با ایمیل amin.article@gmail.com در ارتباط باشید

ثبت سفارش آنلاین در موسسه امین آرتیکل

فروم پرسش و پاسخ مقالات و مجلات